Kim Thúy - Pascal Janovjak

Pre teba

Pre teba obal003

Kim Thúy, kanadská spisovateľka s vietnamským pôvodom a Pascal Janovjak, po francúzsky píšuci Švajčiar so slovenskými koreňmi – stretli sa v Monaku v roku 2010 a stačilo pár hodín, aby sa zblížili. Rozhodnú sa pokračovať v rozhovore cez oceán a šesť časových pásiem. V ich korešpondencii – spomienkach, príbehoch, úvahách − sa odráža životná púť dvoch ľudí so skúsenosťou exilu i túlavého života. Nechýbajú v nej témy dotýkajúce sa rodiny, pôvodu, rôznorodosti a zložitosti sveta, a v neposlednom rade témy súvisiace s literárnou tvorbou. Ich rozprávanie je intímnou i univerzálnou duchaplnou meditáciou o krehkosti života a otvorenosti svetu. Kanadské vydanie knihy sa stalo bestsellerom.

12,5 x 18,5 cm, 157 strán, mäkká väzba, ISBN 978-80-89567-17-1
Preklad Lýdia Magerčiaková

CENA : 8.47 EUR

 

Kim Thúy ako desaťročná opustila Vietnam s rodinou politických utečencov na loďke. Usadili sa v kanadskom Quebeku, kde žije už vyše 30 rokov. Jej román Ru (Potôčik), dosiahol medzinárodný úspech.

 

Pascal Janovjak sa narodil v Bazileji, matka je Francúzska, otec Slovák. Žil v Jordánsku, Libanone, Bangladéši, neskôr v Palestíne, v súčasnosti sa usadil v Ríme. Je autorom zbierky krátkych próz Colèoptères a románu Neviditeľný (Post Scriptum, 2011).

zavrieť

 
 
 • UPOZORNENIE:

   

  Prosíme objednávky zasielať e-mailom: info@postscriptum.sk, nakoľko objednávkový formulár je dočasne nefunkčný.

  Ďakujeme za porozumenie.


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


   

  Pavol Gašparovič Hlbina
  a slovenská katolícka moderna

   

 • Upozornenie:

  Prosíme objednávky zasielať e-mailom: info@postscriptum.sk, nakoľko objednávkový formulár je dočasne nefunkčný.

  Ďakujeme za porozumenie.

   

   

   

Zavrieť